Publicitate

FOOD DELIVERY SRL

CUI: 32623066 J2014000002227 SRL Iaşi, Sat Vişan, Comuna Bârnova
1151

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 32623066
Cod înmatriculare J2014000002227
EUID ROONRC.J2014000002227
Data înmatriculării 2014-01-06
Formă juridică SRL
Stare 1151
Ani de activitate 12 ani
Salariați (2024) 3 angajați

Adresă

România, Iaşi, Sat Vişan, Comuna Bârnova, SF. VOIEVOZI, 3, 707041, mansardă, camera 1

Țară: România
Județ: Iaşi
Localitate: Sat Vişan, Comuna Bârnova
Stradă: SF. VOIEVOZI
Număr: 3
Cod poștal: 707041
Completare adresă: mansardă, camera 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 580.793 RON 595.370 RON 478.237 RON 111.325 RON 117.133 RON 273.379 RON 40.285 RON 233.094 RON 100.068 RON 173.311 RON 4.907 RON 173.966 RON 0 RON 0 RON 3
2024 742.957 RON 754.213 RON 556.241 RON 168.096 RON 197.972 RON 321.680 RON 31.179 RON 290.501 RON 168.296 RON 153.384 RON 6.656 RON 110.881 RON 0 RON 0 RON 3

Reprezentanți și administratori (1)

FLORESCU IULIA DANIELA
administrator
Iaşi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (3)

Raport Economico-Financiar

2023–2024

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2024
743,0 K RON
Rezultat Net 2024
168,1 K RON
Total Active 2024
321,7 K RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20232024
Cifra de afaceri 580,8 K RON 743,0 K RON
Venituri totale 595,4 K RON 754,2 K RON
Cheltuieli totale 478,2 K RON 556,2 K RON
Rezultat net 111,3 K RON 168,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 905,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,89 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,85 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,13 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 2,10 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate31,2 K RON (9.7%)
Active circulante290,5 K RON (90.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri6,7 K RON
Creanțe110,9 K RON
Numerar173,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 111,62
Durata stocaj (zile) 3
Rotație creanțe (ori/an) 6,70
Durata încasare (zile) 55

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
26,7%
Marjă netă
22,6%
ROA
52,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 173,3 K RON 273,4 K RON 63,4%
2024 153,4 K RON 321,7 K RON 47,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20232024 YoY
Cifra de afaceri 580,8 K RON 743,0 K RON ▲ 27,9%
Rezultat net 111,3 K RON 168,1 K RON ▲ 51,0%
Total active 273,4 K RON 321,7 K RON ▲ 17,7%
Capitaluri proprii 100,1 K RON 168,3 K RON ▲ 68,2%
Datorii totale 173,3 K RON 153,4 K RON ▼ 11,5%
Lichiditate curentă 1,34 1,89 ▲ 40,8%
Marjă netă (%) 19,17 22,63 ▲ 18,0%
Scor bonitate 72 95 ▲ 31,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2024 (168,1 K RON).
  • Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 905,1 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2024.

Publicitate