Publicitate

BLUE SUNSHINE CORP SRL

CUI: 30883060 J2012003166230 SRL Ilfov, Oraş Voluntari
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 30883060
Cod înmatriculare J2012003166230
EUID ROONRC.J2012003166230
Data înmatriculării 2012-11-08
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 14 ani

Adresă

România, Ilfov, Oraş Voluntari, Drumul Potcoavei, 58B, 77190, camera 3

Țară: România
Județ: Ilfov
Localitate: Oraş Voluntari
Stradă: Drumul Potcoavei
Număr: 58B
Cod poștal: 77190
Completare adresă: camera 3

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 39.621 RON 39.621 RON 42.005 RON −3.559 RON −2.384 RON 84.367 RON 7.256 RON 77.111 RON 79.666 RON 4.795 RON 0 RON 73.754 RON 0 RON 94 RON 0
2020 56.363 RON 56.363 RON 9.486 RON 45.186 RON 46.877 RON 52.703 RON 7.256 RON 45.447 RON 41.917 RON 10.786 RON 0 RON 27.934 RON 0 RON 0 RON 0
2021 76.593 RON 79.298 RON 87.970 RON −10.754 RON −8.672 RON 66.279 RON 7.256 RON 59.023 RON 31.163 RON 35.116 RON 0 RON 49.159 RON 0 RON 0 RON 0
2022 269.320 RON 269.886 RON 50.676 RON 211.535 RON 219.210 RON 280.418 RON 7.256 RON 273.162 RON 242.698 RON 37.720 RON 0 RON 221.968 RON 0 RON 0 RON 0
2023 298.914 RON 299.253 RON 21.884 RON 239.478 RON 277.369 RON 542.981 RON 43.280 RON 499.701 RON 482.176 RON 60.805 RON 0 RON 473.261 RON 0 RON 0 RON 0
2024 333.893 RON 333.957 RON 58.397 RON 237.573 RON 275.560 RON 829.657 RON 35.602 RON 794.055 RON 719.749 RON 109.908 RON 0 RON 767.616 RON 0 RON 0 RON 0
2025 137.023 RON 140.285 RON 131.732 RON 6.126 RON 8.553 RON 848.820 RON 19.877 RON 828.943 RON 725.875 RON 122.945 RON 202 RON 818.865 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

RADU ADRIAN-SOREL
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (23)

Lideri din domeniu

Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 792 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
137,0 K RON
Rezultat Net 2025
6,1 K RON
Total Active 2025
848,8 K RON
Scor Bonitate
70/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 70/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 39,6 K RON 56,4 K RON 76,6 K RON 269,3 K RON 298,9 K RON 333,9 K RON 137,0 K RON
Venituri totale 39,6 K RON 56,4 K RON 79,3 K RON 269,9 K RON 299,3 K RON 334,0 K RON 140,3 K RON
Cheltuieli totale 42,0 K RON 9,5 K RON 88,0 K RON 50,7 K RON 21,9 K RON 58,4 K RON 131,7 K RON
Rezultat net −3,6 K RON 45,2 K RON −10,8 K RON 211,5 K RON 239,5 K RON 237,6 K RON 6,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 325,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 6,74 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 6,74 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,08 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 6,90 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate19,9 K RON (2.3%)
Active circulante828,9 K RON (97.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri202 RON
Creanțe818,9 K RON
Numerar9,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 678,33
Durata stocaj (zile) 1
Rotație creanțe (ori/an) 0,17
Durata încasare (zile) 2.181

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
6,2%
Marjă netă
4,5%
ROA
0,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 4,8 K RON 84,4 K RON 5,7%
2020 10,8 K RON 52,7 K RON 20,5%
2021 35,1 K RON 66,3 K RON 53,0%
2022 37,7 K RON 280,4 K RON 13,5%
2023 60,8 K RON 543,0 K RON 11,2%
2024 109,9 K RON 829,7 K RON 13,3%
2025 122,9 K RON 848,8 K RON 14,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

70
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 39,6 K RON 56,4 K RON 76,6 K RON 269,3 K RON 298,9 K RON 333,9 K RON 137,0 K RON ▼ 59,0%
Rezultat net −3,6 K RON 45,2 K RON −10,8 K RON 211,5 K RON 239,5 K RON 237,6 K RON 6,1 K RON ▼ 97,4%
Total active 84,4 K RON 52,7 K RON 66,3 K RON 280,4 K RON 543,0 K RON 829,7 K RON 848,8 K RON ▲ 2,3%
Capitaluri proprii 79,7 K RON 41,9 K RON 31,2 K RON 242,7 K RON 482,2 K RON 719,7 K RON 725,9 K RON ▲ 0,9%
Datorii totale 4,8 K RON 10,8 K RON 35,1 K RON 37,7 K RON 60,8 K RON 109,9 K RON 122,9 K RON ▲ 11,9%
Lichiditate curentă 16,08 4,21 1,68 7,24 8,22 7,22 6,74 ▼ 6,7%
Marjă netă (%) -8,98 80,17 -14,04 78,54 80,12 71,15 4,47 ▼ 93,7%
Scor bonitate 64 95 54 100 100 87 70 ▼ 19,5%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (6,1 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (6.74), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 325,9 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate