DONALIV TRANS DIVERS SRL
Date generale
Adresă
România, Argeş, Sat Suslăneşti, Comuna Mioarele, 117486, PUNCTUL ''LUNCA'', CAMERA 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 2.034.129 RON | 2.165.085 RON | 1.715.387 RON | 431.300 RON | 449.698 RON | 1.841.999 RON | 650.397 RON | 1.191.602 RON | 996.403 RON | 845.596 RON | 48.758 RON | 716.104 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2024 | 1.860.816 RON | 1.873.362 RON | 1.653.927 RON | 187.953 RON | 219.435 RON | 1.967.220 RON | 571.585 RON | 1.395.635 RON | 1.184.357 RON | 782.863 RON | 6.810 RON | 629.702 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2025 | 1.182.236 RON | 1.491.597 RON | 1.384.207 RON | 89.947 RON | 107.390 RON | 1.920.059 RON | 530.886 RON | 1.389.173 RON | 1.274.304 RON | 645.755 RON | 13.133 RON | 448.796 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 2,659 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,03 M RON | 1,86 M RON | 1,18 M RON |
| Venituri totale | 2,17 M RON | 1,87 M RON | 1,49 M RON |
| Cheltuieli totale | 1,72 M RON | 1,65 M RON | 1,38 M RON |
| Rezultat net | 431,3 K RON | 188,0 K RON | 89,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 840,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,15 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,13 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,26 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,97 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 90,02 |
| Durata stocaj (zile) | 4 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,63 |
| Durata încasare (zile) | 139 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 845,6 K RON | 1,84 M RON | 45,9% |
| 2024 | 782,9 K RON | 1,97 M RON | 39,8% |
| 2025 | 645,8 K RON | 1,92 M RON | 33,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,03 M RON | 1,86 M RON | 1,18 M RON | ▼ 36,5% |
| Rezultat net | 431,3 K RON | 188,0 K RON | 89,9 K RON | ▼ 52,1% |
| Total active | 1,84 M RON | 1,97 M RON | 1,92 M RON | ▼ 2,4% |
| Capitaluri proprii | 996,4 K RON | 1,18 M RON | 1,27 M RON | ▲ 7,6% |
| Datorii totale | 845,6 K RON | 782,9 K RON | 645,8 K RON | ▼ 17,5% |
| Lichiditate curentă | 1,41 | 1,78 | 2,15 | ▲ 20,7% |
| Marjă netă (%) | 21,20 | 10,10 | 7,61 | ▼ 24,7% |
| Scor bonitate | 77 | 82 | 82 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (89,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.15), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 82/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.