Publicitate

FEGA MORĂREŞTI SRL

CUI: 30392755 J2012000907038 SRL Argeş, Sat Morăreşti, Comuna Morăreşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 30392755
Cod înmatriculare J2012000907038
EUID ROONRC.J2012000907038
Data înmatriculării 2012-07-04
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 14 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Argeş, Sat Morăreşti, Comuna Morăreşti, 176, 117495, BIROUL NR.2

Țară: România
Județ: Argeş
Localitate: Sat Morăreşti, Comuna Morăreşti
Număr: 176
Cod poștal: 117495
Completare adresă: BIROUL NR.2

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 1.041.847 RON 1.066.763 RON 1.026.162 RON 31.533 RON 40.601 RON 354.114 RON 66.978 RON 287.136 RON 102.656 RON 251.458 RON 13.967 RON 180.198 RON 0 RON 0 RON 3
2024 1.287.715 RON 1.287.715 RON 1.151.435 RON 112.302 RON 136.280 RON 354.714 RON 58.870 RON 295.844 RON 174.357 RON 180.357 RON 13.968 RON 198.209 RON 0 RON 0 RON 3
2025 928.882 RON 958.821 RON 889.295 RON 48.272 RON 69.526 RON 263.097 RON 32.651 RON 230.446 RON 111.980 RON 151.117 RON 0 RON 157.544 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

CALCIU CONSTANTIN-GABRIEL
administrator
Argeş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 2,659 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
928,9 K RON
Rezultat Net 2025
48,3 K RON
Total Active 2025
263,1 K RON
Scor Bonitate
65/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 65/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 1,04 M RON 1,29 M RON 928,9 K RON
Venituri totale 1,07 M RON 1,29 M RON 958,8 K RON
Cheltuieli totale 1,03 M RON 1,15 M RON 889,3 K RON
Rezultat net 31,5 K RON 112,3 K RON 48,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 973,2 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,53 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,53 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,48 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,74 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate32,7 K RON (12.4%)
Active circulante230,4 K RON (87.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe157,5 K RON
Numerar72,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 5,90
Durata încasare (zile) 62

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
7,5%
Marjă netă
5,2%
ROA
18,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 251,5 K RON 354,1 K RON 71,0%
2024 180,4 K RON 354,7 K RON 50,9%
2025 151,1 K RON 263,1 K RON 57,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

65
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 1,04 M RON 1,29 M RON 928,9 K RON ▼ 27,9%
Rezultat net 31,5 K RON 112,3 K RON 48,3 K RON ▼ 57,0%
Total active 354,1 K RON 354,7 K RON 263,1 K RON ▼ 25,8%
Capitaluri proprii 102,7 K RON 174,4 K RON 112,0 K RON ▼ 35,8%
Datorii totale 251,5 K RON 180,4 K RON 151,1 K RON ▼ 16,2%
Lichiditate curentă 1,14 1,64 1,53 ▼ 7,0%
Marjă netă (%) 3,03 8,72 5,20 ▼ 40,4%
Scor bonitate 57 85 65 ▼ 23,5%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (48,3 K RON).
  • Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 973,2 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate