DAGESH ASSETS SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, Str. OLTENI, 2-4, P, 3, CAMERA 9
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 31.240.712 RON | 31.372.522 RON | 28.057.429 RON | 2.966.328 RON | 3.315.093 RON | 16.115.593 RON | 5.068.655 RON | 11.046.938 RON | 2.309.511 RON | 13.806.082 RON | 330.684 RON | 10.168.561 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 6.848.625 RON | 6.955.945 RON | 5.639.411 RON | 1.137.486 RON | 1.316.534 RON | 14.878.109 RON | 746.572 RON | 14.131.537 RON | 3.446.997 RON | 11.414.750 RON | 333.091 RON | 13.757.040 RON | 16.362 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 602.145 RON | 751.646 RON | 708.376 RON | 37.385 RON | 43.270 RON | 15.013.708 RON | 746.573 RON | 14.267.135 RON | 3.484.381 RON | 11.529.327 RON | 333.089 RON | 13.929.335 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4110 — Dezvoltare (promovare) imobiliară
Top format din 2,269 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 31,24 M RON | 6,85 M RON | 602,1 K RON |
| Venituri totale | 31,37 M RON | 6,96 M RON | 751,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 28,06 M RON | 5,64 M RON | 708,4 K RON |
| Rezultat net | 2,97 M RON | 1,14 M RON | 37,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −17,74 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,24 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,21 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,00 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,30 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,81 |
| Durata stocaj (zile) | 202 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,04 |
| Durata încasare (zile) | 8.444 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 13,81 M RON | 16,12 M RON | 85,7% |
| 2024 | 11,41 M RON | 14,88 M RON | 76,7% |
| 2025 | 11,53 M RON | 15,01 M RON | 76,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 31,24 M RON | 6,85 M RON | 602,1 K RON | ▼ 91,2% |
| Rezultat net | 2,97 M RON | 1,14 M RON | 37,4 K RON | ▼ 96,7% |
| Total active | 16,12 M RON | 14,88 M RON | 15,01 M RON | ▲ 0,9% |
| Capitaluri proprii | 2,31 M RON | 3,45 M RON | 3,48 M RON | ▲ 1,1% |
| Datorii totale | 13,81 M RON | 11,41 M RON | 11,53 M RON | ▲ 1,0% |
| Lichiditate curentă | 0,80 | 1,24 | 1,24 | ▼ 0,0% |
| Marjă netă (%) | 9,50 | 16,61 | 6,21 | ▼ 62,6% |
| Scor bonitate | 55 | 67 | 55 | ▼ 17,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (37,4 K RON).
- •Scorul de bonitate de 55/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.