Publicitate

NATURALIS SRL

CUI: 17342482 J2005000534047 SRL Bacău, Municipiul Moineşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 17342482
Cod înmatriculare J2005000534047
EUID ROONRC.J2005000534047
Data înmatriculării 2005-03-10
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 21 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Bacău, Municipiul Moineşti, Str. VICTORIEI, 21, 605400

Țară: România
Județ: Bacău
Localitate: Municipiul Moineşti
Sector: 0
Stradă: Str. VICTORIEI
Număr: 21
Cod poștal: 605400

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 67.255 RON 83.355 RON 100.046 RON −17.363 RON −16.691 RON 33.675 RON 0 RON 33.675 RON −10.174 RON 43.849 RON 32.462 RON 240 RON 0 RON 0 RON 1
2020 82.119 RON 93.409 RON 106.934 RON −14.289 RON −13.525 RON 29.710 RON 0 RON 29.710 RON −24.463 RON 54.173 RON 29.475 RON 80 RON 0 RON 0 RON 1
2021 110.015 RON 132.783 RON 119.459 RON 12.223 RON 13.324 RON 7.873 RON 0 RON 7.873 RON −12.240 RON 20.113 RON 7.491 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2022 83.733 RON 97.475 RON 99.512 RON −2.875 RON −2.037 RON 15.185 RON 0 RON 15.185 RON −15.115 RON 30.300 RON 14.857 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2023 82.518 RON 110.278 RON 120.849 RON −11.396 RON −10.571 RON 28.652 RON 0 RON 28.652 RON −26.511 RON 55.163 RON 24.847 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2024 107.507 RON 163.712 RON 135.043 RON 27.344 RON 28.669 RON 29.296 RON 0 RON 29.296 RON 833 RON 28.463 RON 23.528 RON 240 RON 0 RON 0 RON 1
2025 80.746 RON 153.519 RON 133.500 RON 18.705 RON 20.019 RON 25.023 RON 0 RON 25.023 RON 19.539 RON 5.484 RON 24.778 RON 134 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (2)

POPA COSTEL DANIEL
administrator
Bacău, România
Pagina administratorului
POPA MARIANA
administrator
Bacău, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (18)

Lideri din domeniu

Top companii din Bacău, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,422 companii din județul Bacău. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
80,7 K RON
Rezultat Net 2025
18,7 K RON
Total Active 2025
25,0 K RON
Scor Bonitate
87/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 87/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 67,3 K RON 82,1 K RON 110,0 K RON 83,7 K RON 82,5 K RON 107,5 K RON 80,7 K RON
Venituri totale 83,4 K RON 93,4 K RON 132,8 K RON 97,5 K RON 110,3 K RON 163,7 K RON 153,5 K RON
Cheltuieli totale 100,0 K RON 106,9 K RON 119,5 K RON 99,5 K RON 120,8 K RON 135,0 K RON 133,5 K RON
Rezultat net −17,4 K RON −14,3 K RON 12,2 K RON −2,9 K RON −11,4 K RON 27,3 K RON 18,7 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 96,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 4,56 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 0,04 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,02 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 4,56 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante25,0 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri24,8 K RON
Creanțe134 RON
Numerar111 RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 3,26
Durata stocaj (zile) 112
Rotație creanțe (ori/an) 602,58
Durata încasare (zile) 1

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
24,8%
Marjă netă
23,2%
ROA
74,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 43,8 K RON 33,7 K RON 130,2%
2020 54,2 K RON 29,7 K RON 182,3%
2021 20,1 K RON 7,9 K RON 255,5%
2022 30,3 K RON 15,2 K RON 199,5%
2023 55,2 K RON 28,7 K RON 192,5%
2024 28,5 K RON 29,3 K RON 97,2%
2025 5,5 K RON 25,0 K RON 21,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

87
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 67,3 K RON 82,1 K RON 110,0 K RON 83,7 K RON 82,5 K RON 107,5 K RON 80,7 K RON ▼ 24,9%
Rezultat net −17,4 K RON −14,3 K RON 12,2 K RON −2,9 K RON −11,4 K RON 27,3 K RON 18,7 K RON ▼ 31,6%
Total active 33,7 K RON 29,7 K RON 7,9 K RON 15,2 K RON 28,7 K RON 29,3 K RON 25,0 K RON ▼ 14,6%
Capitaluri proprii −10,2 K RON −24,5 K RON −12,2 K RON −15,1 K RON −26,5 K RON 833 RON 19,5 K RON ▲ 2.245,6%
Datorii totale 43,8 K RON 54,2 K RON 20,1 K RON 30,3 K RON 55,2 K RON 28,5 K RON 5,5 K RON ▼ 80,7%
Lichiditate curentă 0,77 0,55 0,39 0,50 0,52 1,03 4,56 ▲ 343,3%
Marjă netă (%) -25,82 -17,40 11,11 -3,43 -13,81 25,43 23,17 ▼ 8,9%
Scor bonitate 24 32 50 24 24 73 87 ▲ 19,2%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (18,7 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (4.56), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 96,8 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate