Publicitate

NEOTEHNIC MACON SRL

CUI: 12835528 J2000002936400 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 12835528
Cod înmatriculare J2000002936400
EUID ROONRC.J2000002936400
Data înmatriculării 2000-03-28
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 26 ani
Salariați (2025) 10 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, Str. AVRAM IANCU, 17, P, 70000, 2

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 2
Sector: 2
Stradă: Str. AVRAM IANCU
Număr: 17
Etaj: P
Cod poștal: 70000

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 5.129.716 RON 5.225.355 RON 5.508.841 RON −283.486 RON −283.486 RON 8.865.199 RON 5.727.641 RON 3.137.558 RON 6.164.283 RON 2.697.535 RON 862.126 RON 2.131.801 RON 0 RON 26.929 RON 17
2020 9.550.600 RON 9.572.757 RON 9.324.187 RON 248.570 RON 248.570 RON 10.888.281 RON 5.677.662 RON 5.210.619 RON 6.360.222 RON 4.536.623 RON 1.179.291 RON 2.012.179 RON 0 RON 38.874 RON 12
2021 9.978.035 RON 10.057.749 RON 9.798.318 RON 222.883 RON 259.431 RON 11.942.147 RON 5.554.288 RON 6.387.859 RON 6.583.104 RON 5.355.847 RON 1.615.694 RON 4.335.928 RON 0 RON 27.114 RON 12
2022 14.820.956 RON 16.399.115 RON 13.804.206 RON 2.173.592 RON 2.594.909 RON 12.650.038 RON 5.238.058 RON 7.411.980 RON 8.739.765 RON 3.925.805 RON 1.778.187 RON 3.522.604 RON 0 RON 15.532 RON 12
2023 16.818.554 RON 16.929.892 RON 15.328.294 RON 1.365.692 RON 1.601.598 RON 12.633.091 RON 5.236.262 RON 7.396.829 RON 9.760.724 RON 2.885.396 RON 1.580.185 RON 3.604.808 RON 0 RON 13.029 RON 11
2024 19.512.204 RON 19.521.169 RON 17.434.218 RON 1.768.865 RON 2.086.951 RON 17.623.218 RON 7.086.293 RON 10.536.925 RON 11.117.617 RON 6.521.201 RON 2.123.957 RON 5.311.874 RON 0 RON 15.600 RON 10
2025 11.735.604 RON 15.479.323 RON 12.165.846 RON 2.838.975 RON 3.313.477 RON 17.356.082 RON 8.547.814 RON 8.808.268 RON 13.503.259 RON 3.861.731 RON 2.399.726 RON 2.329.037 RON 0 RON 8.908 RON 10

Reprezentanți și administratori (2)

SHIKHIL RIZGAR
administrator
Pagina administratorului
DHIA Y. MIKHAEL
administrator
Irak
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (25)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 514 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
11,74 M RON
Rezultat Net 2025
2,84 M RON
Total Active 2025
17,36 M RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 5,13 M RON 9,55 M RON 9,98 M RON 14,82 M RON 16,82 M RON 19,51 M RON 11,74 M RON
Venituri totale 5,23 M RON 9,57 M RON 10,06 M RON 16,40 M RON 16,93 M RON 19,52 M RON 15,48 M RON
Cheltuieli totale 5,51 M RON 9,32 M RON 9,80 M RON 13,80 M RON 15,33 M RON 17,43 M RON 12,17 M RON
Rezultat net −283,5 K RON 248,6 K RON 222,9 K RON 2,17 M RON 1,37 M RON 1,77 M RON 2,84 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 19,16 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,28 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 1,66 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,06 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 4,49 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate8,55 M RON (49.2%)
Active circulante8,81 M RON (50.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri2,40 M RON
Creanțe2,33 M RON
Numerar4,08 M RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 4,89
Durata stocaj (zile) 75
Rotație creanțe (ori/an) 5,04
Durata încasare (zile) 72

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
28,2%
Marjă netă
24,2%
ROA
16,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 2,70 M RON 8,87 M RON 30,4%
2020 4,54 M RON 10,89 M RON 41,7%
2021 5,36 M RON 11,94 M RON 44,9%
2022 3,93 M RON 12,65 M RON 31,0%
2023 2,89 M RON 12,63 M RON 22,8%
2024 6,52 M RON 17,62 M RON 37,0%
2025 3,86 M RON 17,36 M RON 22,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 5,13 M RON 9,55 M RON 9,98 M RON 14,82 M RON 16,82 M RON 19,51 M RON 11,74 M RON ▼ 39,9%
Rezultat net −283,5 K RON 248,6 K RON 222,9 K RON 2,17 M RON 1,37 M RON 1,77 M RON 2,84 M RON ▲ 60,5%
Total active 8,87 M RON 10,89 M RON 11,94 M RON 12,65 M RON 12,63 M RON 17,62 M RON 17,36 M RON ▼ 1,5%
Capitaluri proprii 6,16 M RON 6,36 M RON 6,58 M RON 8,74 M RON 9,76 M RON 11,12 M RON 13,50 M RON ▲ 21,5%
Datorii totale 2,70 M RON 4,54 M RON 5,36 M RON 3,93 M RON 2,89 M RON 6,52 M RON 3,86 M RON ▼ 40,8%
Lichiditate curentă 1,16 1,15 1,19 1,89 2,56 1,62 2,28 ▲ 41,2%
Marjă netă (%) -5,53 2,60 2,23 14,67 8,12 9,07 24,19 ▲ 166,7%
Scor bonitate 54 75 75 95 90 85 95 ▲ 11,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,84 M RON).
  • Lichiditate curentă bună (2.28), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 19,16 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate