Publicitate

BONDI COMEXIM SRL

CUI: 11573488 J1999000202040 SRL Bacău, Municipiul Bacău
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 11573488
Cod înmatriculare J1999000202040
EUID ROONRC.J1999000202040
Data înmatriculării 1999-03-15
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 27 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Bacău, Municipiul Bacău, Str. ALEEA VISINULUI, 1, 1, C, 2, 7, 5500

Țară: România
Județ: Bacău
Localitate: Municipiul Bacău
Sector: 0
Stradă: Str. ALEEA VISINULUI
Număr: 1
Bloc: 1
Scară: C
Etaj: 2
Apartament: 7
Cod poștal: 5500

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 408.540 RON 408.576 RON 419.756 RON −15.265 RON −11.180 RON 905.701 RON 0 RON 905.701 RON 350.073 RON 555.628 RON 868.654 RON 34.201 RON 0 RON 0 RON 4
2020 365.932 RON 366.220 RON 333.631 RON 29.171 RON 32.589 RON 956.425 RON 0 RON 956.425 RON 379.244 RON 577.181 RON 876.779 RON 45.113 RON 0 RON 0 RON 3
2021 382.479 RON 382.529 RON 363.158 RON 15.852 RON 19.371 RON 1.052.957 RON 0 RON 1.052.957 RON 395.096 RON 657.861 RON 998.823 RON 45.455 RON 0 RON 0 RON 3
2022 507.464 RON 519.558 RON 401.289 RON 113.341 RON 118.269 RON 808.278 RON 0 RON 808.278 RON 508.438 RON 299.840 RON 738.386 RON 50.573 RON 0 RON 0 RON 3
2023 460.170 RON 461.830 RON 380.733 RON 77.045 RON 81.097 RON 931.966 RON 0 RON 931.966 RON 585.483 RON 346.483 RON 831.516 RON 55.940 RON 0 RON 0 RON 2
2024 542.256 RON 557.438 RON 450.655 RON 96.032 RON 106.783 RON 969.367 RON 0 RON 969.367 RON 681.514 RON 287.853 RON 876.309 RON 39.986 RON 0 RON 0 RON 2
2025 525.507 RON 525.918 RON 401.178 RON 115.112 RON 124.740 RON 1.044.881 RON 0 RON 1.044.881 RON 796.626 RON 248.255 RON 937.277 RON 54.326 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (2)

PUŞCALĂU I. CONSTANTIN
administrator
Bacău, România
Pagina administratorului
COSTRĂŞ C. CONSTANTIN
administrator
Bacău, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (3)

Lideri din domeniu

Top companii din Bacău, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 21 companii din județul Bacău. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
525,5 K RON
Rezultat Net 2025
115,1 K RON
Total Active 2025
1,04 M RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 408,5 K RON 365,9 K RON 382,5 K RON 507,5 K RON 460,2 K RON 542,3 K RON 525,5 K RON
Venituri totale 408,6 K RON 366,2 K RON 382,5 K RON 519,6 K RON 461,8 K RON 557,4 K RON 525,9 K RON
Cheltuieli totale 419,8 K RON 333,6 K RON 363,2 K RON 401,3 K RON 380,7 K RON 450,7 K RON 401,2 K RON
Rezultat net −15,3 K RON 29,2 K RON 15,9 K RON 113,3 K RON 77,0 K RON 96,0 K RON 115,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 567,7 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 4,21 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 0,43 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,21 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 4,21 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante1,04 M RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri937,3 K RON
Creanțe54,3 K RON
Numerar53,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 0,56
Durata stocaj (zile) 651
Rotație creanțe (ori/an) 9,67
Durata încasare (zile) 38

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
23,7%
Marjă netă
21,9%
ROA
11,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 555,6 K RON 905,7 K RON 61,4%
2020 577,2 K RON 956,4 K RON 60,4%
2021 657,9 K RON 1,05 M RON 62,5%
2022 299,8 K RON 808,3 K RON 37,1%
2023 346,5 K RON 932,0 K RON 37,2%
2024 287,9 K RON 969,4 K RON 29,7%
2025 248,3 K RON 1,04 M RON 23,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 408,5 K RON 365,9 K RON 382,5 K RON 507,5 K RON 460,2 K RON 542,3 K RON 525,5 K RON ▼ 3,1%
Rezultat net −15,3 K RON 29,2 K RON 15,9 K RON 113,3 K RON 77,0 K RON 96,0 K RON 115,1 K RON ▲ 19,9%
Total active 905,7 K RON 956,4 K RON 1,05 M RON 808,3 K RON 932,0 K RON 969,4 K RON 1,04 M RON ▲ 7,8%
Capitaluri proprii 350,1 K RON 379,2 K RON 395,1 K RON 508,4 K RON 585,5 K RON 681,5 K RON 796,6 K RON ▲ 16,9%
Datorii totale 555,6 K RON 577,2 K RON 657,9 K RON 299,8 K RON 346,5 K RON 287,9 K RON 248,3 K RON ▼ 13,8%
Lichiditate curentă 1,63 1,66 1,60 2,70 2,69 3,37 4,21 ▲ 25,0%
Marjă netă (%) -3,74 7,97 4,14 22,33 16,74 17,71 21,90 ▲ 23,7%
Scor bonitate 54 80 67 100 80 100 95 ▼ 5,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (115,1 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (4.21), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 567,7 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate