Publicitate

IMPORT EXPORT ZORILE SRL

CUI: 2629830 J1991013014407 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 2629830
Cod înmatriculare J1991013014407
EUID ROONRC.J1991013014407
Data înmatriculării 1991-10-31
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 35 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, Str. GABRIELA SZABO, 4, 70000, 6

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 6
Sector: 6
Stradă: Str. GABRIELA SZABO
Număr: 4
Cod poștal: 70000

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 970.850 RON 970.886 RON 1.019.899 RON −58.749 RON −49.013 RON 234.125 RON 243 RON 233.882 RON −517.453 RON 753.910 RON 106.758 RON 8.346 RON 0 RON 2.332 RON 4
2020 926.638 RON 930.867 RON 954.797 RON −32.509 RON −23.930 RON 180.872 RON 243 RON 180.629 RON −549.961 RON 735.244 RON 135.660 RON 27.554 RON 0 RON 4.411 RON 2
2021 1.082.802 RON 1.088.886 RON 1.090.806 RON −12.766 RON −1.920 RON 107.615 RON 22 RON 107.593 RON −562.728 RON 675.779 RON 84.516 RON 13.526 RON 0 RON 5.436 RON 1
2022 1.074.278 RON 1.726.605 RON 1.081.805 RON 627.915 RON 644.800 RON 222.404 RON 0 RON 222.404 RON 65.187 RON 162.176 RON 173.342 RON 26.289 RON 0 RON 4.959 RON 2
2023 1.033.363 RON 1.039.331 RON 1.063.469 RON −32.935 RON −24.138 RON 191.349 RON 0 RON 191.349 RON 32.252 RON 164.125 RON 64.771 RON 17.748 RON 0 RON 5.028 RON 2
2024 1.046.172 RON 1.053.649 RON 1.070.940 RON −17.291 RON −17.291 RON 188.686 RON 0 RON 188.686 RON 14.961 RON 179.207 RON 127.932 RON 31.790 RON 0 RON 5.482 RON 1
2025 1.055.035 RON 1.062.254 RON 1.076.942 RON −14.699 RON −14.688 RON 246.036 RON 0 RON 246.036 RON 262 RON 250.778 RON 158.978 RON 39.141 RON 0 RON 5.004 RON 1

Reprezentanți și administratori (2)

DELEANU MARIAN
administrator
Pagina administratorului
DELEANU MIHAELA
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 565 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.98) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−14.699 RON)
  • Grad ridicat de îndatorare: 101.9% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
1,06 M RON
Rezultat Net 2025
−14,7 K RON
Total Active 2025
246,0 K RON
Scor Bonitate
30/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 30/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 970,9 K RON 926,6 K RON 1,08 M RON 1,07 M RON 1,03 M RON 1,05 M RON 1,06 M RON
Venituri totale 970,9 K RON 930,9 K RON 1,09 M RON 1,73 M RON 1,04 M RON 1,05 M RON 1,06 M RON
Cheltuieli totale 1,02 M RON 954,8 K RON 1,09 M RON 1,08 M RON 1,06 M RON 1,07 M RON 1,08 M RON
Rezultat net −58,7 K RON −32,5 K RON −12,8 K RON 627,9 K RON −32,9 K RON −17,3 K RON −14,7 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,09 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,98 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,35 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,19 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 0,98 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante246,0 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri159,0 K RON
Creanțe39,1 K RON
Numerar47,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 6,64
Durata stocaj (zile) 55
Rotație creanțe (ori/an) 26,95
Durata încasare (zile) 14

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-1,4%
Marjă netă
-1,4%
ROA
-6,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 753,9 K RON 234,1 K RON 322,0%
2020 735,2 K RON 180,9 K RON 406,5%
2021 675,8 K RON 107,6 K RON 628,0%
2022 162,2 K RON 222,4 K RON 72,9%
2023 164,1 K RON 191,3 K RON 85,8%
2024 179,2 K RON 188,7 K RON 95,0%
2025 250,8 K RON 246,0 K RON 101,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

30
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Slabă (capitaluri pozitive mici) 8/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 970,9 K RON 926,6 K RON 1,08 M RON 1,07 M RON 1,03 M RON 1,05 M RON 1,06 M RON ▲ 0,8%
Rezultat net −58,7 K RON −32,5 K RON −12,8 K RON 627,9 K RON −32,9 K RON −17,3 K RON −14,7 K RON ▲ 15,0%
Total active 234,1 K RON 180,9 K RON 107,6 K RON 222,4 K RON 191,3 K RON 188,7 K RON 246,0 K RON ▲ 30,4%
Capitaluri proprii −517,5 K RON −550,0 K RON −562,7 K RON 65,2 K RON 32,3 K RON 15,0 K RON 262 RON ▼ 98,2%
Datorii totale 753,9 K RON 735,2 K RON 675,8 K RON 162,2 K RON 164,1 K RON 179,2 K RON 250,8 K RON ▲ 39,9%
Lichiditate curentă 0,31 0,25 0,16 1,37 1,17 1,05 0,98 ▼ 6,8%
Marjă netă (%) -6,05 -3,51 -1,18 58,45 -3,19 -1,65 -1,39 ▲ 15,8%
Scor bonitate 19 19 27 75 37 37 30 ▼ 18,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,09 M RON.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 101.9% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • Scor de bonitate scăzut (30/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate