RO-DARI CONSULTING S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Dolj, Municipiul Craiova, SG. DIMITRIE RADOVICI, 3, 72, 1, 19, 200094
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 12.000 RON | 12.000 RON | 33.696 RON | −23.616 RON | −21.696 RON | 32.585 RON | 20.556 RON | 12.029 RON | −23.416 RON | 56.001 RON | 934 RON | 10.500 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 202.897 RON | 202.908 RON | 74.347 RON | 106.866 RON | 128.561 RON | 249.438 RON | 107.229 RON | 142.209 RON | 107.859 RON | 141.579 RON | 0 RON | 84.258 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 112.600 RON | 112.607 RON | 91.139 RON | 17.220 RON | 21.468 RON | 302.314 RON | 73.661 RON | 228.653 RON | 125.078 RON | 177.236 RON | 462 RON | 168.697 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (13)
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Lideri din domeniu
Top companii din Dolj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6812 — Dezvoltare (promovare) imobiliară
Top format din 22 companii din județul Dolj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 12,0 K RON | 202,9 K RON | 112,6 K RON |
| Venituri totale | 12,0 K RON | 202,9 K RON | 112,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 33,7 K RON | 74,3 K RON | 91,1 K RON |
| Rezultat net | −23,6 K RON | 106,9 K RON | 17,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 209,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,29 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,29 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,34 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,71 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 243,72 |
| Durata stocaj (zile) | 2 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,67 |
| Durata încasare (zile) | 547 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 56,0 K RON | 32,6 K RON | 171,9% |
| 2024 | 141,6 K RON | 249,4 K RON | 56,8% |
| 2025 | 177,2 K RON | 302,3 K RON | 58,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 12,0 K RON | 202,9 K RON | 112,6 K RON | ▼ 44,5% |
| Rezultat net | −23,6 K RON | 106,9 K RON | 17,2 K RON | ▼ 83,9% |
| Total active | 32,6 K RON | 249,4 K RON | 302,3 K RON | ▲ 21,2% |
| Capitaluri proprii | −23,4 K RON | 107,9 K RON | 125,1 K RON | ▲ 16,0% |
| Datorii totale | 56,0 K RON | 141,6 K RON | 177,2 K RON | ▲ 25,2% |
| Lichiditate curentă | 0,21 | 1,00 | 1,29 | ▲ 28,4% |
| Marjă netă (%) | -196,80 | 52,67 | 15,29 | ▼ 71,0% |
| Scor bonitate | 19 | 85 | 72 | ▼ 15,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (17,2 K RON).
- •Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 209,8 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.