STOMATOSRAL S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Dolj, Municipiul Craiova, VASILESCU CARPEN, 2, M15, 1, 3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 17.636 RON | 17.636 RON | 0 RON | 17.107 RON | 17.636 RON | 17.533 RON | 0 RON | 17.533 RON | 17.307 RON | 226 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 12.267 RON | 12.267 RON | 3.470 RON | 7.390 RON | 8.797 RON | 24.697 RON | 0 RON | 24.697 RON | 24.697 RON | 0 RON | 5.370 RON | 60 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 95.280 RON | 95.621 RON | 21.876 RON | 61.946 RON | 73.745 RON | 93.462 RON | 19.228 RON | 74.234 RON | 86.643 RON | 6.819 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 170.034 RON | 170.156 RON | 117.648 RON | 42.946 RON | 52.508 RON | 80.643 RON | 31.264 RON | 49.379 RON | 43.186 RON | 37.457 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Dolj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8623 — Activități de asistență stomatologică
Top format din 535 companii din județul Dolj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 17,6 K RON | 12,3 K RON | 95,3 K RON | 170,0 K RON |
| Venituri totale | 17,6 K RON | 12,3 K RON | 95,6 K RON | 170,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 0 RON | 3,5 K RON | 21,9 K RON | 117,6 K RON |
| Rezultat net | 17,1 K RON | 7,4 K RON | 61,9 K RON | 42,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 208,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,32 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,32 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 1,32 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,15 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 226 RON | 17,5 K RON | 1,3% |
| 2023 | 0 RON | 24,7 K RON | 0,0% |
| 2024 | 6,8 K RON | 93,5 K RON | 7,3% |
| 2025 | 37,5 K RON | 80,6 K RON | 46,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 17,6 K RON | 12,3 K RON | 95,3 K RON | 170,0 K RON | ▲ 78,5% |
| Rezultat net | 17,1 K RON | 7,4 K RON | 61,9 K RON | 42,9 K RON | ▼ 30,7% |
| Total active | 17,5 K RON | 24,7 K RON | 93,5 K RON | 80,6 K RON | ▼ 13,7% |
| Capitaluri proprii | 17,3 K RON | 24,7 K RON | 86,6 K RON | 43,2 K RON | ▼ 50,2% |
| Datorii totale | 226 RON | 0 RON | 6,8 K RON | 37,5 K RON | ▲ 449,3% |
| Lichiditate curentă | 77,58 | – | 10,89 | 1,32 | ▼ 87,9% |
| Marjă netă (%) | 97,00 | 60,24 | 65,01 | 25,26 | ▼ 61,1% |
| Scor bonitate | 87 | 60 | 95 | 77 | ▼ 18,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (42,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 208,9 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.