ZPOINT&MODULE LOGISTIC S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Dolj, Sat Dobridor, Comuna Moţăţei, Morii, 8, 207416
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 41.004 RON | 41.004 RON | 13.108 RON | 26.691 RON | 27.896 RON | 27.356 RON | 0 RON | 27.356 RON | 26.891 RON | 465 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 24.911 RON | 24.911 RON | 11.586 RON | 12.578 RON | 13.325 RON | 40.680 RON | 0 RON | 40.680 RON | 39.469 RON | 1.211 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 52.565 RON | 52.565 RON | 32.404 RON | 17.418 RON | 20.161 RON | 60.371 RON | 0 RON | 60.371 RON | 56.886 RON | 3.485 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 40.974 RON | 40.974 RON | 17.857 RON | 19.973 RON | 23.117 RON | 44.359 RON | 0 RON | 44.359 RON | 37.360 RON | 6.999 RON | 0 RON | 593 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 1.128 RON | 1.128 RON | 2.369 RON | −1.241 RON | −1.241 RON | 38.487 RON | 0 RON | 38.487 RON | 36.118 RON | 2.369 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Dolj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 1,034 companii din județul Dolj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−1.241 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 41,0 K RON | 24,9 K RON | 52,6 K RON | 41,0 K RON | 1,1 K RON |
| Venituri totale | 41,0 K RON | 24,9 K RON | 52,6 K RON | 41,0 K RON | 1,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 13,1 K RON | 11,6 K RON | 32,4 K RON | 17,9 K RON | 2,4 K RON |
| Rezultat net | 26,7 K RON | 12,6 K RON | 17,4 K RON | 20,0 K RON | −1,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 13,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 16,25 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 16,25 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 16,25 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 16,25 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 465 RON | 27,4 K RON | 1,7% |
| 2022 | 1,2 K RON | 40,7 K RON | 3,0% |
| 2023 | 3,5 K RON | 60,4 K RON | 5,8% |
| 2024 | 7,0 K RON | 44,4 K RON | 15,8% |
| 2025 | 2,4 K RON | 38,5 K RON | 6,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 41,0 K RON | 24,9 K RON | 52,6 K RON | 41,0 K RON | 1,1 K RON | ▼ 97,2% |
| Rezultat net | 26,7 K RON | 12,6 K RON | 17,4 K RON | 20,0 K RON | −1,2 K RON | ▼ 106,2% |
| Total active | 27,4 K RON | 40,7 K RON | 60,4 K RON | 44,4 K RON | 38,5 K RON | ▼ 13,2% |
| Capitaluri proprii | 26,9 K RON | 39,5 K RON | 56,9 K RON | 37,4 K RON | 36,1 K RON | ▼ 3,3% |
| Datorii totale | 465 RON | 1,2 K RON | 3,5 K RON | 7,0 K RON | 2,4 K RON | ▼ 66,2% |
| Lichiditate curentă | 58,83 | 33,59 | 17,32 | 6,34 | 16,25 | ▲ 156,3% |
| Marjă netă (%) | 65,09 | 50,49 | 33,14 | 48,75 | -110,02 | ▼ 325,7% |
| Scor bonitate | 87 | 80 | 95 | 87 | 64 | ▼ 26,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2021, reflectând o contracție a activității.
- •Lichiditate curentă bună (16.25), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 64/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 13,0 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.