PERENMIT COM SRL
Date generale
Adresă
România, Dolj, Municipiul Craiova, Str. HENRI COANDĂ, 93, 47, 1, 8, 100, 1100
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 6.699 RON | 6.699 RON | 4.343 RON | 2.155 RON | 2.356 RON | 16.240 RON | 0 RON | 16.240 RON | 4.638 RON | 11.602 RON | 16.214 RON | 23 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 504 RON | 504 RON | 686 RON | −197 RON | −182 RON | 16.479 RON | 0 RON | 16.479 RON | 4.441 RON | 12.038 RON | 16.389 RON | 90 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 0 RON | 0 RON | 416 RON | −416 RON | −416 RON | 16.563 RON | 0 RON | 16.563 RON | 4.025 RON | 12.538 RON | 16.389 RON | 169 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 0 RON | 0 RON | 370 RON | −370 RON | −370 RON | 16.627 RON | 0 RON | 16.627 RON | 3.655 RON | 12.972 RON | 16.389 RON | 238 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 0 RON | 0 RON | 443 RON | −443 RON | −443 RON | 16.713 RON | 0 RON | 16.713 RON | 3.212 RON | 13.501 RON | 16.389 RON | 324 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | 274 RON | −274 RON | −274 RON | 16.739 RON | 0 RON | 16.739 RON | 2.938 RON | 13.801 RON | 16.389 RON | 350 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 484 RON | −484 RON | −484 RON | 16.845 RON | 0 RON | 16.845 RON | 2.455 RON | 14.390 RON | 16.389 RON | 453 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Dolj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4711 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Top format din 1,756 companii din județul Dolj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−484 RON)
- •Grad ridicat de îndatorare: 85.4% din active finanțate din datorii
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 6,7 K RON | 504 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 6,7 K RON | 504 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 4,3 K RON | 686 RON | 416 RON | 370 RON | 443 RON | 274 RON | 484 RON |
| Rezultat net | 2,2 K RON | −197 RON | −416 RON | −370 RON | −443 RON | −274 RON | −484 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −2,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,17 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,03 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,00 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,17 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 11,6 K RON | 16,2 K RON | 71,4% |
| 2020 | 12,0 K RON | 16,5 K RON | 73,1% |
| 2021 | 12,5 K RON | 16,6 K RON | 75,7% |
| 2022 | 13,0 K RON | 16,6 K RON | 78,0% |
| 2023 | 13,5 K RON | 16,7 K RON | 80,8% |
| 2024 | 13,8 K RON | 16,7 K RON | 82,5% |
| 2025 | 14,4 K RON | 16,8 K RON | 85,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 6,7 K RON | 504 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 2,2 K RON | −197 RON | −416 RON | −370 RON | −443 RON | −274 RON | −484 RON | ▼ 76,6% |
| Total active | 16,2 K RON | 16,5 K RON | 16,6 K RON | 16,6 K RON | 16,7 K RON | 16,7 K RON | 16,8 K RON | ▲ 0,6% |
| Capitaluri proprii | 4,6 K RON | 4,4 K RON | 4,0 K RON | 3,7 K RON | 3,2 K RON | 2,9 K RON | 2,5 K RON | ▼ 16,4% |
| Datorii totale | 11,6 K RON | 12,0 K RON | 12,5 K RON | 13,0 K RON | 13,5 K RON | 13,8 K RON | 14,4 K RON | ▲ 4,3% |
| Lichiditate curentă | 1,40 | 1,37 | 1,32 | 1,28 | 1,24 | 1,21 | 1,17 | ▼ 3,5% |
| Marjă netă (%) | 32,17 | -39,09 | – | – | – | – | – | – |
| Scor bonitate | 67 | 37 | 40 | 47 | 40 | 47 | 40 | ▼ 14,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Grad de îndatorare de 85.4% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
- •Scor de bonitate scăzut (40/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.