Publicitate

DAVMIN INNOVATIONS S.R.L.

CUI: 40857262 J15/723/2019 SRL Dâmboviţa, Sat Moţăieni, Comuna Moţăieni
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40857262
Cod înmatriculare J15/723/2019
EUID ROONRC.J15/723/2019
Data înmatriculării 2019-03-27
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani

Adresă

România, Dâmboviţa, Sat Moţăieni, Comuna Moţăieni, Linia Mică, 100, 137325

Țară: România
Județ: Dâmboviţa
Localitate: Sat Moţăieni, Comuna Moţăieni
Stradă: Linia Mică
Număr: 100
Cod poștal: 137325

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 6.419 RON 6.419 RON 7.387 RON −1.160 RON −968 RON 1.493 RON 0 RON 1.493 RON −960 RON 2.557 RON 49 RON 241 RON 0 RON 104 RON 0
2020 941 RON 941 RON 2.102 RON −1.189 RON −1.161 RON 856 RON 0 RON 856 RON −2.149 RON 3.005 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2021 2.566 RON 2.566 RON 763 RON 1.726 RON 1.803 RON 716 RON 0 RON 716 RON −423 RON 1.139 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2022 2.866 RON 2.866 RON 1.007 RON 1.778 RON 1.859 RON 1.364 RON 0 RON 1.364 RON 1.355 RON 9 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2023 3.460 RON 3.460 RON 1.830 RON 1.396 RON 1.630 RON 2.779 RON 0 RON 2.779 RON 2.752 RON 27 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2024 2.626 RON 2.626 RON 555 RON 1.807 RON 2.071 RON 4.601 RON 0 RON 4.601 RON 4.559 RON 42 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2025 2.652 RON 2.652 RON 530 RON 1.834 RON 2.122 RON 6.392 RON 0 RON 6.392 RON 6.392 RON 0 RON 0 RON 74 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (2)

FLORESCU MIHAELA
administrator
Dâmboviţa, România
Pagina administratorului
FLORESCU CĂTĂLIN
administrator
Dâmboviţa, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (6)

Lideri din domeniu

Top companii din Dâmboviţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 251 companii din județul Dâmboviţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
2,7 K RON
Rezultat Net 2025
1,8 K RON
Total Active 2025
6,4 K RON
Scor Bonitate
67/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 67/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 6,4 K RON 941 RON 2,6 K RON 2,9 K RON 3,5 K RON 2,6 K RON 2,7 K RON
Venituri totale 6,4 K RON 941 RON 2,6 K RON 2,9 K RON 3,5 K RON 2,6 K RON 2,7 K RON
Cheltuieli totale 7,4 K RON 2,1 K RON 763 RON 1,0 K RON 1,8 K RON 555 RON 530 RON
Rezultat net −1,2 K RON −1,2 K RON 1,7 K RON 1,8 K RON 1,4 K RON 1,8 K RON 1,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă ≥ 1
Lichiditate rapidă ≥ 0.8
Lichiditate imediată ≥ 0.2
Solvabilitate ≥ 1

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante6,4 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe74 RON
Numerar6,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 35,84
Durata încasare (zile) 10

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
80,0%
Marjă netă
69,2%
ROA
28,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 2,6 K RON 1,5 K RON 171,3%
2020 3,0 K RON 856 RON 351,1%
2021 1,1 K RON 716 RON 159,1%
2022 9 RON 1,4 K RON 0,7%
2023 27 RON 2,8 K RON 1,0%
2024 42 RON 4,6 K RON 0,9%
2025 0 RON 6,4 K RON 0,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

67
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Date insuficiente 5/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 6,4 K RON 941 RON 2,6 K RON 2,9 K RON 3,5 K RON 2,6 K RON 2,7 K RON ▲ 1,0%
Rezultat net −1,2 K RON −1,2 K RON 1,7 K RON 1,8 K RON 1,4 K RON 1,8 K RON 1,8 K RON ▲ 1,5%
Total active 1,5 K RON 856 RON 716 RON 1,4 K RON 2,8 K RON 4,6 K RON 6,4 K RON ▲ 38,9%
Capitaluri proprii −960 RON −2,1 K RON −423 RON 1,4 K RON 2,8 K RON 4,6 K RON 6,4 K RON ▲ 40,2%
Datorii totale 2,6 K RON 3,0 K RON 1,1 K RON 9 RON 27 RON 42 RON 0 RON
Lichiditate curentă 0,58 0,28 0,63 151,56 102,93 109,55
Marjă netă (%) -18,07 -126,35 67,26 62,04 40,35 68,81 69,16 ▲ 0,5%
Scor bonitate 24 12 60 100 87 95 67 ▼ 29,5%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,8 K RON).
  • Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate