JALUZELE ALBA S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Alba, Municipiul Alba Iulia, FERDINAND I, 75 B
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 298.563 RON | 298.563 RON | 271.662 RON | 24.363 RON | 26.901 RON | 51.957 RON | 0 RON | 51.957 RON | 41.372 RON | 10.585 RON | 41.149 RON | 4.500 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 298.461 RON | 298.587 RON | 272.624 RON | 22.715 RON | 25.963 RON | 67.943 RON | 0 RON | 67.943 RON | 63.210 RON | 4.733 RON | 22.667 RON | 429 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 219.924 RON | 219.924 RON | 219.932 RON | −1.990 RON | −8 RON | 50.078 RON | 11.250 RON | 38.828 RON | 39.663 RON | 10.415 RON | 33.800 RON | 2.664 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
- 4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4743 Comerţ cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4759 Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Lideri din domeniu
Top companii din Alba, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4791 — Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Top format din 235 companii din județul Alba. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−1.990 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 298,6 K RON | 298,5 K RON | 219,9 K RON |
| Venituri totale | 298,6 K RON | 298,6 K RON | 219,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 271,7 K RON | 272,6 K RON | 219,9 K RON |
| Rezultat net | 24,4 K RON | 22,7 K RON | −2,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 193,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,73 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 0,48 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,23 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 4,81 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 6,51 |
| Durata stocaj (zile) | 56 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 82,55 |
| Durata încasare (zile) | 4 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 10,6 K RON | 52,0 K RON | 20,4% |
| 2024 | 4,7 K RON | 67,9 K RON | 7,0% |
| 2025 | 10,4 K RON | 50,1 K RON | 20,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 298,6 K RON | 298,5 K RON | 219,9 K RON | ▼ 26,3% |
| Rezultat net | 24,4 K RON | 22,7 K RON | −2,0 K RON | ▼ 108,8% |
| Total active | 52,0 K RON | 67,9 K RON | 50,1 K RON | ▼ 26,3% |
| Capitaluri proprii | 41,4 K RON | 63,2 K RON | 39,7 K RON | ▼ 37,3% |
| Datorii totale | 10,6 K RON | 4,7 K RON | 10,4 K RON | ▲ 120,1% |
| Lichiditate curentă | 4,91 | 14,36 | 3,73 | ▼ 74,0% |
| Marjă netă (%) | 8,16 | 7,61 | -0,90 | ▼ 111,8% |
| Scor bonitate | 82 | 82 | 57 | ▼ 30,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Lichiditate curentă bună (3.73), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 57/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.