Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ELECTRO TRUCK SERVICE SRL
Date generale
Adresă
România, Alba, Municipiul Alba Iulia, ALEXANDRU LĂPUŞNEANU, 6
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 116.944 RON | 116.944 RON | 112.769 RON | 3.006 RON | 4.175 RON | 152.642 RON | 8.854 RON | 143.788 RON | 119.486 RON | 33.156 RON | 1.625 RON | 23.059 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 111.693 RON | 113.815 RON | 69.420 RON | 41.627 RON | 44.395 RON | 172.468 RON | 6.061 RON | 166.407 RON | 161.114 RON | 11.354 RON | 1.285 RON | 22.278 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 161.174 RON | 161.174 RON | 86.868 RON | 69.471 RON | 74.306 RON | 233.316 RON | 24.921 RON | 208.395 RON | 220.059 RON | 13.257 RON | 1.448 RON | 35.060 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2022 | 204.705 RON | 204.705 RON | 117.532 RON | 85.127 RON | 87.173 RON | 297.535 RON | 14.812 RON | 282.723 RON | 280.976 RON | 16.559 RON | 1.619 RON | 43.849 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 217.102 RON | 217.102 RON | 168.360 RON | 46.571 RON | 48.742 RON | 336.138 RON | 17.043 RON | 319.095 RON | 316.676 RON | 19.462 RON | 1.263 RON | 47.308 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 236.348 RON | 236.555 RON | 195.940 RON | 38.249 RON | 40.615 RON | 361.542 RON | 11.249 RON | 350.293 RON | 337.534 RON | 24.008 RON | 694 RON | 42.524 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 254.995 RON | 254.999 RON | 202.874 RON | 49.575 RON | 52.125 RON | 405.087 RON | 28.113 RON | 376.974 RON | 365.109 RON | 39.978 RON | 1.752 RON | 65.177 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (7)
- 4520 Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
- 4531 Comerţ cu ridicata de piese şi accesorii pentru autovehicule
- 4532 Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Lideri din domeniu
Top companii din Alba, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4520 — Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
Top format din 316 companii din județul Alba. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 116,9 K RON | 111,7 K RON | 161,2 K RON | 204,7 K RON | 217,1 K RON | 236,3 K RON | 255,0 K RON |
| Venituri totale | 116,9 K RON | 113,8 K RON | 161,2 K RON | 204,7 K RON | 217,1 K RON | 236,6 K RON | 255,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 112,8 K RON | 69,4 K RON | 86,9 K RON | 117,5 K RON | 168,4 K RON | 195,9 K RON | 202,9 K RON |
| Rezultat net | 3,0 K RON | 41,6 K RON | 69,5 K RON | 85,1 K RON | 46,6 K RON | 38,2 K RON | 49,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 288,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 9,43 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 9,39 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 7,76 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 10,13 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 145,55 |
| Durata stocaj (zile) | 3 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,91 |
| Durata încasare (zile) | 93 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 33,2 K RON | 152,6 K RON | 21,7% |
| 2020 | 11,4 K RON | 172,5 K RON | 6,6% |
| 2021 | 13,3 K RON | 233,3 K RON | 5,7% |
| 2022 | 16,6 K RON | 297,5 K RON | 5,6% |
| 2023 | 19,5 K RON | 336,1 K RON | 5,8% |
| 2024 | 24,0 K RON | 361,5 K RON | 6,6% |
| 2025 | 40,0 K RON | 405,1 K RON | 9,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 116,9 K RON | 111,7 K RON | 161,2 K RON | 204,7 K RON | 217,1 K RON | 236,3 K RON | 255,0 K RON | ▲ 7,9% |
| Rezultat net | 3,0 K RON | 41,6 K RON | 69,5 K RON | 85,1 K RON | 46,6 K RON | 38,2 K RON | 49,6 K RON | ▲ 29,6% |
| Total active | 152,6 K RON | 172,5 K RON | 233,3 K RON | 297,5 K RON | 336,1 K RON | 361,5 K RON | 405,1 K RON | ▲ 12,0% |
| Capitaluri proprii | 119,5 K RON | 161,1 K RON | 220,1 K RON | 281,0 K RON | 316,7 K RON | 337,5 K RON | 365,1 K RON | ▲ 8,2% |
| Datorii totale | 33,2 K RON | 11,4 K RON | 13,3 K RON | 16,6 K RON | 19,5 K RON | 24,0 K RON | 40,0 K RON | ▲ 66,5% |
| Lichiditate curentă | 4,34 | 14,66 | 15,72 | 17,07 | 16,40 | 14,59 | 9,43 | ▼ 35,4% |
| Marjă netă (%) | 2,57 | 37,27 | 43,10 | 41,59 | 21,45 | 16,18 | 19,44 | ▲ 20,1% |
| Scor bonitate | 77 | 95 | 100 | 100 | 87 | 87 | 95 | ▲ 9,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (49,6 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (9.43), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 288,9 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.