Publicitate

FLORIANA COM SRL

CUI: 22879688 J13/4156/2007 SRL Constanţa, Sat Olteni, Comuna Independenţa
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 22879688
Cod înmatriculare J13/4156/2007
EUID ROONRC.J13/4156/2007
Data înmatriculării 2007-12-06
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 19 ani
Salariați (2024) 1 angajați

Adresă

România, Constanţa, Sat Olteni, Comuna Independenţa

Țară: România
Județ: Constanţa
Localitate: Sat Olteni, Comuna Independenţa
Sector: 0

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 155.763 RON 155.763 RON 132.418 RON 21.788 RON 23.345 RON 72.185 RON 0 RON 72.185 RON 70.872 RON 1.313 RON 72.100 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2020 120.413 RON 120.413 RON 104.313 RON 12.488 RON 16.100 RON 91.784 RON 0 RON 91.784 RON 83.359 RON 8.425 RON 90.672 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2021 95.785 RON 95.785 RON 89.315 RON 3.597 RON 6.470 RON 93.154 RON 0 RON 93.154 RON 86.956 RON 6.198 RON 75.784 RON 10.000 RON 0 RON 0 RON 0
2022 83.460 RON 83.460 RON 103.649 RON −22.692 RON −20.189 RON 72.965 RON 0 RON 72.965 RON 64.264 RON 8.701 RON 57.771 RON 13.000 RON 0 RON 0 RON 0
2023 112.708 RON 112.708 RON 106.837 RON 2.490 RON 5.871 RON 79.284 RON 0 RON 79.284 RON 66.755 RON 12.529 RON 46.529 RON 18.000 RON 0 RON 0 RON 1
2024 108.855 RON 108.855 RON 106.038 RON 2.547 RON 2.817 RON 88.499 RON 0 RON 88.499 RON 69.302 RON 19.197 RON 87.317 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

STOICA LUCIAN
administrator
Pagina administratorului

Raport Economico-Financiar

2019–2024

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2024
108,9 K RON
Rezultat Net 2024
2,5 K RON
Total Active 2024
88,5 K RON
Scor Bonitate
77/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 77/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 201920202021202220232024
Cifra de afaceri 155,8 K RON 120,4 K RON 95,8 K RON 83,5 K RON 112,7 K RON 108,9 K RON
Venituri totale 155,8 K RON 120,4 K RON 95,8 K RON 83,5 K RON 112,7 K RON 108,9 K RON
Cheltuieli totale 132,4 K RON 104,3 K RON 89,3 K RON 103,6 K RON 106,8 K RON 106,0 K RON
Rezultat net 21,8 K RON 12,5 K RON 3,6 K RON −22,7 K RON 2,5 K RON 2,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 85,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 4,61 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 0,06 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,06 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 4,61 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante88,5 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri87,3 K RON
Numerar1,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 1,25
Durata stocaj (zile) 293
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
2,6%
Marjă netă
2,3%
ROA
2,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 1,3 K RON 72,2 K RON 1,8%
2020 8,4 K RON 91,8 K RON 9,2%
2021 6,2 K RON 93,2 K RON 6,7%
2022 8,7 K RON 73,0 K RON 11,9%
2023 12,5 K RON 79,3 K RON 15,8%
2024 19,2 K RON 88,5 K RON 21,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

77
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 201920202021202220232024 YoY
Cifra de afaceri 155,8 K RON 120,4 K RON 95,8 K RON 83,5 K RON 112,7 K RON 108,9 K RON ▼ 3,4%
Rezultat net 21,8 K RON 12,5 K RON 3,6 K RON −22,7 K RON 2,5 K RON 2,5 K RON ▲ 2,3%
Total active 72,2 K RON 91,8 K RON 93,2 K RON 73,0 K RON 79,3 K RON 88,5 K RON ▲ 11,6%
Capitaluri proprii 70,9 K RON 83,4 K RON 87,0 K RON 64,3 K RON 66,8 K RON 69,3 K RON ▲ 3,8%
Datorii totale 1,3 K RON 8,4 K RON 6,2 K RON 8,7 K RON 12,5 K RON 19,2 K RON ▲ 53,2%
Lichiditate curentă 54,98 10,89 15,03 8,39 6,33 4,61 ▼ 27,1%
Marjă netă (%) 13,99 10,37 3,76 -27,19 2,21 2,34 ▲ 5,9%
Scor bonitate 87 80 77 57 85 77 ▼ 9,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2024 (2,5 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (4.61), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2024.

Publicitate