ABAQUE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, POMPILIU TEODOR, 1A, 1, 7
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 131.008 RON | 131.008 RON | 5.494 RON | 105.840 RON | 125.514 RON | 112.925 RON | 0 RON | 112.925 RON | 106.040 RON | 6.885 RON | 0 RON | 80.480 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 69.783 RON | 69.784 RON | 9.382 RON | 50.931 RON | 60.402 RON | 55.213 RON | 0 RON | 55.213 RON | 51.171 RON | 4.042 RON | 0 RON | 41.513 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 13.400 RON | 13.401 RON | 8.424 RON | 4.183 RON | 4.977 RON | 11.169 RON | 0 RON | 11.169 RON | 4.423 RON | 6.746 RON | 0 RON | 5.410 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Top format din 1,256 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 131,0 K RON | 69,8 K RON | 13,4 K RON |
| Venituri totale | 131,0 K RON | 69,8 K RON | 13,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 5,5 K RON | 9,4 K RON | 8,4 K RON |
| Rezultat net | 105,8 K RON | 50,9 K RON | 4,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −46,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,66 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,66 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,85 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,66 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,48 |
| Durata încasare (zile) | 147 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 6,9 K RON | 112,9 K RON | 6,1% |
| 2024 | 4,0 K RON | 55,2 K RON | 7,3% |
| 2025 | 6,7 K RON | 11,2 K RON | 60,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 131,0 K RON | 69,8 K RON | 13,4 K RON | ▼ 80,8% |
| Rezultat net | 105,8 K RON | 50,9 K RON | 4,2 K RON | ▼ 91,8% |
| Total active | 112,9 K RON | 55,2 K RON | 11,2 K RON | ▼ 79,8% |
| Capitaluri proprii | 106,0 K RON | 51,2 K RON | 4,4 K RON | ▼ 91,4% |
| Datorii totale | 6,9 K RON | 4,0 K RON | 6,7 K RON | ▲ 66,9% |
| Lichiditate curentă | 16,40 | 13,66 | 1,66 | ▼ 87,9% |
| Marjă netă (%) | 80,79 | 72,98 | 31,22 | ▼ 57,2% |
| Scor bonitate | 87 | 80 | 70 | ▼ 12,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (4,2 K RON).
- •Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.