Publicitate

ERA DRIVE SRL

CUI: 28098368 J12/417/2011 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 28098368
Cod înmatriculare J12/417/2011
EUID ROONRC.J12/417/2011
Data înmatriculării 2011-02-28
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 15 ani
Salariați (2025) 4 angajați

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, CASTANILOR, 3, IIIG, 3, 21, 400341

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: CASTANILOR
Număr: 3
Bloc: IIIG
Scară: 3
Apartament: 21
Cod poștal: 400341

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 1.035.497 RON 1.048.122 RON 480.700 RON 557.151 RON 567.422 RON 647.220 RON 19.113 RON 628.107 RON 557.631 RON 89.589 RON 0 RON 599.977 RON 0 RON 0 RON 2
2024 1.611.233 RON 1.611.233 RON 698.040 RON 864.856 RON 913.193 RON 974.269 RON 14.417 RON 959.852 RON 865.336 RON 108.933 RON 0 RON 778.274 RON 0 RON 0 RON 2
2025 2.268.234 RON 2.268.284 RON 1.062.802 RON 1.000.009 RON 1.205.482 RON 1.499.464 RON 193.929 RON 1.305.535 RON 1.000.489 RON 498.975 RON 0 RON 1.107.436 RON 0 RON 0 RON 4

Reprezentanți și administratori (1)

POP FLORIN PAUL
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 2,173 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
2,27 M RON
Rezultat Net 2025
1,00 M RON
Total Active 2025
1,50 M RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 1,04 M RON 1,61 M RON 2,27 M RON
Venituri totale 1,05 M RON 1,61 M RON 2,27 M RON
Cheltuieli totale 480,7 K RON 698,0 K RON 1,06 M RON
Rezultat net 557,2 K RON 864,9 K RON 1,00 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,87 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,62 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 2,62 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,40 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 3,01 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate193,9 K RON (12.9%)
Active circulante1,31 M RON (87.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe1,11 M RON
Numerar198,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 2,05
Durata încasare (zile) 178

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
53,2%
Marjă netă
44,1%
ROA
66,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 89,6 K RON 647,2 K RON 13,8%
2024 108,9 K RON 974,3 K RON 11,2%
2025 499,0 K RON 1,50 M RON 33,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 1,04 M RON 1,61 M RON 2,27 M RON ▲ 40,8%
Rezultat net 557,2 K RON 864,9 K RON 1,00 M RON ▲ 15,6%
Total active 647,2 K RON 974,3 K RON 1,50 M RON ▲ 53,9%
Capitaluri proprii 557,6 K RON 865,3 K RON 1,00 M RON ▲ 15,6%
Datorii totale 89,6 K RON 108,9 K RON 499,0 K RON ▲ 358,1%
Lichiditate curentă 7,01 8,81 2,62 ▼ 70,3%
Marjă netă (%) 53,81 53,68 44,09 ▼ 17,9%
Scor bonitate 87 100 95 ▼ 5,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,00 M RON).
  • Lichiditate curentă bună (2.62), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,87 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate