Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
RENOVATIE DESIGN INTERIOR S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Cluj, Sat Floreşti, Comuna Floreşti, ŞESUL DE SUS, 67, Corp 2, 1, 4, 407280
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 157.136 RON | 157.136 RON | 868 RON | 151.648 RON | 156.268 RON | 156.164 RON | 0 RON | 156.164 RON | 151.848 RON | 4.316 RON | 0 RON | 16.120 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 314.074 RON | 314.136 RON | 58.712 RON | 249.950 RON | 255.424 RON | 432.335 RON | 0 RON | 432.335 RON | 401.798 RON | 30.537 RON | 0 RON | 13.747 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 442.012 RON | 442.095 RON | 221.427 RON | 216.336 RON | 220.668 RON | 253.360 RON | 0 RON | 253.360 RON | 216.577 RON | 36.783 RON | 6.708 RON | 157.341 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 483.230 RON | 483.373 RON | 119.524 RON | 356.121 RON | 363.849 RON | 460.883 RON | 0 RON | 460.883 RON | 442.263 RON | 18.620 RON | 0 RON | 387.834 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 509.035 RON | 509.035 RON | 124.584 RON | 376.121 RON | 384.451 RON | 822.569 RON | 0 RON | 822.569 RON | 718.384 RON | 104.185 RON | 0 RON | 790.100 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (13)
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4332 — Lucrări de tâmplărie și dulgherie
Top format din 255 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 157,1 K RON | 314,1 K RON | 442,0 K RON | 483,2 K RON | 509,0 K RON |
| Venituri totale | 157,1 K RON | 314,1 K RON | 442,1 K RON | 483,4 K RON | 509,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 868 RON | 58,7 K RON | 221,4 K RON | 119,5 K RON | 124,6 K RON |
| Rezultat net | 151,6 K RON | 250,0 K RON | 216,3 K RON | 356,1 K RON | 376,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 643,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 7,90 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 7,90 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,31 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 7,90 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,64 |
| Durata încasare (zile) | 567 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 4,3 K RON | 156,2 K RON | 2,8% |
| 2022 | 30,5 K RON | 432,3 K RON | 7,1% |
| 2023 | 36,8 K RON | 253,4 K RON | 14,5% |
| 2024 | 18,6 K RON | 460,9 K RON | 4,0% |
| 2025 | 104,2 K RON | 822,6 K RON | 12,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 157,1 K RON | 314,1 K RON | 442,0 K RON | 483,2 K RON | 509,0 K RON | ▲ 5,3% |
| Rezultat net | 151,6 K RON | 250,0 K RON | 216,3 K RON | 356,1 K RON | 376,1 K RON | ▲ 5,6% |
| Total active | 156,2 K RON | 432,3 K RON | 253,4 K RON | 460,9 K RON | 822,6 K RON | ▲ 78,5% |
| Capitaluri proprii | 151,8 K RON | 401,8 K RON | 216,6 K RON | 442,3 K RON | 718,4 K RON | ▲ 62,4% |
| Datorii totale | 4,3 K RON | 30,5 K RON | 36,8 K RON | 18,6 K RON | 104,2 K RON | ▲ 459,5% |
| Lichiditate curentă | 36,18 | 14,16 | 6,89 | 24,75 | 7,90 | ▼ 68,1% |
| Marjă netă (%) | 96,51 | 79,58 | 48,94 | 73,70 | 73,89 | ▲ 0,3% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 87 | 100 | 95 | ▼ 5,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (376,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (7.9), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 643,0 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.