Publicitate

CALERA WHITE SRL

CUI: 28058690 J12/347/2011 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 28058690
Cod înmatriculare J12/347/2011
EUID ROONRC.J12/347/2011
Data înmatriculării 2011-02-18
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 15 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, MIRCEA ELIADE, 32C, 400364, subsol, Garaj nr.2

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: MIRCEA ELIADE
Număr: 32C
Cod poștal: 400364
Completare adresă: subsol, Garaj nr.2

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 10.200 RON 28.427 RON 174.656 RON −146.331 RON −146.229 RON 1.191.712 RON 1.066.271 RON 125.441 RON −164.018 RON 462.379 RON 0 RON 120.905 RON 893.351 RON 0 RON 6
2020 340.857 RON 413.766 RON 390.222 RON 20.135 RON 23.544 RON 1.574.535 RON 993.362 RON 581.173 RON −143.883 RON 825.067 RON 2.450 RON 498.224 RON 893.351 RON 0 RON 6
2021 311.674 RON 311.674 RON 380.569 RON −72.012 RON −68.895 RON 1.848.285 RON 920.454 RON 927.831 RON −215.895 RON 1.170.829 RON 84.106 RON 777.979 RON 893.351 RON 0 RON 7
2022 529.264 RON 529.264 RON 744.453 RON −220.482 RON −215.189 RON 2.127.698 RON 860.045 RON 1.267.653 RON −436.377 RON 1.670.724 RON 0 RON 941.752 RON 893.351 RON 0 RON 7
2023 800.285 RON 1.693.075 RON 1.187.574 RON 488.570 RON 505.501 RON 3.227.090 RON 347.276 RON 2.879.814 RON 52.193 RON 2.281.546 RON 0 RON 2.764.848 RON 893.351 RON 0 RON 6
2024 518.994 RON 518.994 RON 281.786 RON 225.401 RON 237.208 RON 2.447.453 RON 292.940 RON 2.154.513 RON 277.594 RON 1.276.508 RON 0 RON 1.881.775 RON 893.351 RON 0 RON 2
2025 443.100 RON 446.750 RON 195.765 RON 237.582 RON 250.985 RON 411.514 RON 306.289 RON 105.225 RON 12.306 RON 10.867 RON 27.911 RON 68.689 RON 388.341 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (2)

BAN ILINCA RALUCA
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului
BAN HORAŢIU CRISTIAN
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (30)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 131 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
443,1 K RON
Rezultat Net 2025
237,6 K RON
Total Active 2025
411,5 K RON
Scor Bonitate
78/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 78/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 10,2 K RON 340,9 K RON 311,7 K RON 529,3 K RON 800,3 K RON 519,0 K RON 443,1 K RON
Venituri totale 28,4 K RON 413,8 K RON 311,7 K RON 529,3 K RON 1,69 M RON 519,0 K RON 446,8 K RON
Cheltuieli totale 174,7 K RON 390,2 K RON 380,6 K RON 744,5 K RON 1,19 M RON 281,8 K RON 195,8 K RON
Rezultat net −146,3 K RON 20,1 K RON −72,0 K RON −220,5 K RON 488,6 K RON 225,4 K RON 237,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 728,3 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 9,68 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 7,11 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,79 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 37,87 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate306,3 K RON (74.4%)
Active circulante105,2 K RON (25.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri27,9 K RON
Creanțe68,7 K RON
Numerar8,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 15,88
Durata stocaj (zile) 23
Rotație creanțe (ori/an) 6,45
Durata încasare (zile) 57

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
56,6%
Marjă netă
53,6%
ROA
57,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 462,4 K RON 1,19 M RON 38,8%
2020 825,1 K RON 1,57 M RON 52,4%
2021 1,17 M RON 1,85 M RON 63,4%
2022 1,67 M RON 2,13 M RON 78,5%
2023 2,28 M RON 3,23 M RON 70,7%
2024 1,28 M RON 2,45 M RON 52,2%
2025 10,9 K RON 411,5 K RON 2,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

78
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Slabă (capitaluri pozitive mici) 8/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 10,2 K RON 340,9 K RON 311,7 K RON 529,3 K RON 800,3 K RON 519,0 K RON 443,1 K RON ▼ 14,6%
Rezultat net −146,3 K RON 20,1 K RON −72,0 K RON −220,5 K RON 488,6 K RON 225,4 K RON 237,6 K RON ▲ 5,4%
Total active 1,19 M RON 1,57 M RON 1,85 M RON 2,13 M RON 3,23 M RON 2,45 M RON 411,5 K RON ▼ 83,2%
Capitaluri proprii −164,0 K RON −143,9 K RON −215,9 K RON −436,4 K RON 52,2 K RON 277,6 K RON 12,3 K RON ▼ 95,6%
Datorii totale 462,4 K RON 825,1 K RON 1,17 M RON 1,67 M RON 2,28 M RON 1,28 M RON 10,9 K RON ▼ 99,1%
Lichiditate curentă 0,27 0,70 0,79 0,76 1,26 1,69 9,68 ▲ 473,7%
Marjă netă (%) -1.434,62 5,91 -23,10 -41,66 61,05 43,43 53,62 ▲ 23,5%
Scor bonitate 19 55 24 24 73 72 78 ▲ 8,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (237,6 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (9.68), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 78/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 728,3 K RON.

Riscuri identificate

  • Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate