Publicitate

SANORAMA SRL

CUI: 12844186 J12/339/2000 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 12844186
Cod înmatriculare J12/339/2000
EUID ROONRC.J12/339/2000
Data înmatriculării 2000-03-29
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 26 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, Str. G-RAL TRAIAN MOŞOIU, 76, 3400

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: Str. G-RAL TRAIAN MOŞOIU
Număr: 76
Cod poștal: 3400

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 49.700 RON 71.009 RON 93.988 RON −23.599 RON −22.979 RON 449.843 RON 5.891 RON 443.952 RON 423.381 RON 27.222 RON 37.602 RON 91 RON 0 RON 760 RON 1
2024 97.300 RON 266.043 RON 89.002 RON 174.435 RON 177.041 RON 236.754 RON 2.567 RON 234.187 RON 197.815 RON 39.522 RON 37.602 RON 91 RON 0 RON 583 RON 1
2025 200.240 RON 204.999 RON 113.912 RON 89.042 RON 91.087 RON 96.382 RON 1.335 RON 95.047 RON 89.357 RON 7.344 RON 0 RON 91 RON 0 RON 319 RON 1

Reprezentanți și administratori (2)

BLAGA GHIZELA MATILDA
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului
BLAGA CORNELIU
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (9)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 115 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
200,2 K RON
Rezultat Net 2025
89,0 K RON
Total Active 2025
96,4 K RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 49,7 K RON 97,3 K RON 200,2 K RON
Venituri totale 71,0 K RON 266,0 K RON 205,0 K RON
Cheltuieli totale 94,0 K RON 89,0 K RON 113,9 K RON
Rezultat net −23,6 K RON 174,4 K RON 89,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 266,3 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 12,94 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 12,94 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 12,93 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 13,12 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,3 K RON (1.4%)
Active circulante95,0 K RON (98.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe91 RON
Numerar95,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 2.200,44
Durata încasare (zile) 0

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
45,5%
Marjă netă
44,5%
ROA
92,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 27,2 K RON 449,8 K RON 6,1%
2024 39,5 K RON 236,8 K RON 16,7%
2025 7,3 K RON 96,4 K RON 7,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 49,7 K RON 97,3 K RON 200,2 K RON ▲ 105,8%
Rezultat net −23,6 K RON 174,4 K RON 89,0 K RON ▼ 49,0%
Total active 449,8 K RON 236,8 K RON 96,4 K RON ▼ 59,3%
Capitaluri proprii 423,4 K RON 197,8 K RON 89,4 K RON ▼ 54,8%
Datorii totale 27,2 K RON 39,5 K RON 7,3 K RON ▼ 81,4%
Lichiditate curentă 16,31 5,93 12,94 ▲ 118,4%
Marjă netă (%) -47,48 179,28 44,47 ▼ 75,2%
Scor bonitate 64 95 95 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (89,0 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (12.94), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 266,3 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate