Publicitate

NOVA STIL STRUCTURI S.R.L.

CUI: 44300514 J12/2440/2021 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 44300514
Cod înmatriculare J12/2440/2021
EUID ROONRC.J12/2440/2021
Data înmatriculării 2021-05-19
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani
Salariați (2025) 9 angajați

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, MOȚILOR, 61, 3B

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: MOȚILOR
Număr: 61
Apartament: 3B

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 1.653.345 RON 1.656.917 RON 1.469.737 RON 172.599 RON 187.180 RON 586.969 RON 323.008 RON 263.961 RON 234.437 RON 352.532 RON 0 RON 105.489 RON 0 RON 0 RON 10
2024 2.543.194 RON 2.545.382 RON 1.881.525 RON 598.950 RON 663.857 RON 1.053.156 RON 766.851 RON 286.305 RON 833.387 RON 223.333 RON 109.862 RON 56.487 RON 0 RON 3.564 RON 11
2025 1.682.159 RON 1.682.413 RON 1.681.827 RON 452 RON 586 RON 1.077.947 RON 878.416 RON 199.531 RON 817.755 RON 260.192 RON 151.000 RON 19.076 RON 0 RON 0 RON 9

Reprezentanți și administratori (1)

MOLDOVAN VASILE
administrator
Sălaj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (16)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 399 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.77) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
1,68 M RON
Rezultat Net 2025
452 RON
Total Active 2025
1,08 M RON
Scor Bonitate
53/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 53/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 1,65 M RON 2,54 M RON 1,68 M RON
Venituri totale 1,66 M RON 2,55 M RON 1,68 M RON
Cheltuieli totale 1,47 M RON 1,88 M RON 1,68 M RON
Rezultat net 172,6 K RON 599,0 K RON 452 RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,99 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,77 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,19 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,11 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 4,14 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate878,4 K RON (81.5%)
Active circulante199,5 K RON (18.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri151,0 K RON
Creanțe19,1 K RON
Numerar29,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 11,14
Durata stocaj (zile) 33
Rotație creanțe (ori/an) 88,18
Durata încasare (zile) 4

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
0,0%
Marjă netă
0,0%
ROA
0,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 352,5 K RON 587,0 K RON 60,1%
2024 223,3 K RON 1,05 M RON 21,2%
2025 260,2 K RON 1,08 M RON 24,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

53
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 1,65 M RON 2,54 M RON 1,68 M RON ▼ 33,9%
Rezultat net 172,6 K RON 599,0 K RON 452 RON ▼ 99,9%
Total active 587,0 K RON 1,05 M RON 1,08 M RON ▲ 2,4%
Capitaluri proprii 234,4 K RON 833,4 K RON 817,8 K RON ▼ 1,9%
Datorii totale 352,5 K RON 223,3 K RON 260,2 K RON ▲ 16,5%
Lichiditate curentă 0,75 1,28 0,77 ▼ 40,2%
Marjă netă (%) 10,44 23,55 0,03 ▼ 99,9%
Scor bonitate 65 90 53 ▼ 41,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (452 RON).
  • Scorul de bonitate de 53/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,99 M RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate