Publicitate

JADISA HAOTIC SRL

CUI: 31635747 J12/1556/2013 SRL Cluj, Sat Floreşti, Comuna Floreşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 31635747
Cod înmatriculare J12/1556/2013
EUID ROONRC.J12/1556/2013
Data înmatriculării 2013-05-14
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 13 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Cluj, Sat Floreşti, Comuna Floreşti, AVRAM IANCU, 158F, 3, 407280

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Sat Floreşti, Comuna Floreşti
Stradă: AVRAM IANCU
Număr: 158F
Apartament: 3
Cod poștal: 407280

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 99.388 RON 99.388 RON 112.049 RON −13.655 RON −12.661 RON 81.135 RON 0 RON 81.135 RON −18.172 RON 99.307 RON 81.033 RON 0 RON 0 RON 0 RON 2
2020 80.809 RON 80.809 RON 51.952 RON 27.541 RON 28.857 RON 70.569 RON 0 RON 70.569 RON 9.369 RON 61.200 RON 70.066 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2021 99.941 RON 99.941 RON 81.897 RON 15.898 RON 18.044 RON 81.370 RON 0 RON 81.370 RON 25.267 RON 56.103 RON 81.069 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2022 103.821 RON 103.821 RON 123.415 RON −20.632 RON −19.594 RON 69.007 RON 0 RON 69.007 RON 4.635 RON 64.372 RON 68.901 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2023 88.664 RON 88.664 RON 82.162 RON 5.575 RON 6.502 RON 39.987 RON 0 RON 39.987 RON 10.210 RON 29.777 RON 39.091 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2024 69.658 RON 69.658 RON 80.897 RON −11.936 RON −11.239 RON 44.555 RON 0 RON 44.555 RON −1.726 RON 46.281 RON 41.015 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2025 58.700 RON 98.700 RON 75.456 RON 22.257 RON 23.244 RON 45.278 RON 0 RON 45.278 RON 20.531 RON 24.747 RON 42.063 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (3)

JAKAB SANDOR
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului
LEGMAN MARIA
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului
JAKAB DIANA ANDREEA
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (12)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 56 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
58,7 K RON
Rezultat Net 2025
22,3 K RON
Total Active 2025
45,3 K RON
Scor Bonitate
85/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 85/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 99,4 K RON 80,8 K RON 99,9 K RON 103,8 K RON 88,7 K RON 69,7 K RON 58,7 K RON
Venituri totale 99,4 K RON 80,8 K RON 99,9 K RON 103,8 K RON 88,7 K RON 69,7 K RON 98,7 K RON
Cheltuieli totale 112,0 K RON 52,0 K RON 81,9 K RON 123,4 K RON 82,2 K RON 80,9 K RON 75,5 K RON
Rezultat net −13,7 K RON 27,5 K RON 15,9 K RON −20,6 K RON 5,6 K RON −11,9 K RON 22,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 63,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,83 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,13 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,13 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,83 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante45,3 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri42,1 K RON
Numerar3,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 1,40
Durata stocaj (zile) 262
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
39,6%
Marjă netă
37,9%
ROA
49,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 99,3 K RON 81,1 K RON 122,4%
2020 61,2 K RON 70,6 K RON 86,7%
2021 56,1 K RON 81,4 K RON 69,0%
2022 64,4 K RON 69,0 K RON 93,3%
2023 29,8 K RON 40,0 K RON 74,5%
2024 46,3 K RON 44,6 K RON 103,9%
2025 24,7 K RON 45,3 K RON 54,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

85
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 99,4 K RON 80,8 K RON 99,9 K RON 103,8 K RON 88,7 K RON 69,7 K RON 58,7 K RON ▼ 15,7%
Rezultat net −13,7 K RON 27,5 K RON 15,9 K RON −20,6 K RON 5,6 K RON −11,9 K RON 22,3 K RON ▲ 286,5%
Total active 81,1 K RON 70,6 K RON 81,4 K RON 69,0 K RON 40,0 K RON 44,6 K RON 45,3 K RON ▲ 1,6%
Capitaluri proprii −18,2 K RON 9,4 K RON 25,3 K RON 4,6 K RON 10,2 K RON −1,7 K RON 20,5 K RON ▲ 1.289,5%
Datorii totale 99,3 K RON 61,2 K RON 56,1 K RON 64,4 K RON 29,8 K RON 46,3 K RON 24,7 K RON ▼ 46,5%
Lichiditate curentă 0,82 1,15 1,45 1,07 1,34 0,96 1,83 ▲ 90,0%
Marjă netă (%) -13,74 34,08 15,91 -19,87 6,29 -17,14 37,92 ▲ 321,2%
Scor bonitate 24 75 80 37 70 17 85 ▲ 400,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (22,3 K RON).
  • Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 63,6 K RON.

Riscuri identificate

  • Tendință de scădere a veniturilor operaționale.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate