Publicitate

STANA CONCEPT PALET S.R.L.

CUI: 44122000 J11/230/2021 SRL Caraş-Severin, Sat Globu Craiovei, Comuna Iablaniţa
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 44122000
Cod înmatriculare J11/230/2021
EUID ROONRC.J11/230/2021
Data înmatriculării 2021-04-15
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani

Adresă

România, Caraş-Severin, Sat Globu Craiovei, Comuna Iablaniţa, GLOBU CRAIOVEI, 237, 327236

Țară: România
Județ: Caraş-Severin
Localitate: Sat Globu Craiovei, Comuna Iablaniţa
Stradă: GLOBU CRAIOVEI
Număr: 237
Cod poștal: 327236

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 536.339 RON 536.339 RON 349.867 RON 170.820 RON 186.472 RON 419.236 RON 952 RON 418.284 RON 170.801 RON 248.435 RON 163.185 RON 250.512 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

GHERESCU STANA
administrator
Caraş-Severin, România
Pagina administratorului

Raport Economico-Financiar

2022–2022

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2022
536,3 K RON
Rezultat Net 2022
170,8 K RON
Total Active 2022
419,2 K RON
Scor Bonitate
77/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 77/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2022
Cifra de afaceri 536,3 K RON
Venituri totale 536,3 K RON
Cheltuieli totale 349,9 K RON
Rezultat net 170,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2022

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,68 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,03 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,02 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,69 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2022)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate952 RON (0.2%)
Active circulante418,3 K RON (99.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri163,2 K RON
Creanțe250,5 K RON
Numerar4,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2022)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 3,29
Durata stocaj (zile) 111
Rotație creanțe (ori/an) 2,14
Durata încasare (zile) 171

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
34,8%
Marjă netă
31,9%
ROA
40,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 248,4 K RON 419,2 K RON 59,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2022

77
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Date insuficiente pentru tendință 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2022 YoY
Cifra de afaceri 536,3 K RON
Rezultat net 170,8 K RON
Total active 419,2 K RON
Capitaluri proprii 170,8 K RON
Datorii totale 248,4 K RON
Lichiditate curentă 1,68
Marjă netă (%) 31,85
Scor bonitate 77

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Compania a înregistrat profit net în 2022 (170,8 K RON).
  • Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2022.

Publicitate