Publicitate

ALPHA SMILE S.R.L.

CUI: 9814193 J07/293/1997 SRL Botoşani, Municipiul Botoşani
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 9814193
Cod înmatriculare J07/293/1997
EUID ROONRC.J07/293/1997
Data înmatriculării 1997-08-29
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 29 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Botoşani, Municipiul Botoşani, PRIMĂVERII, 21, F, Parter, 2, 710164

Țară: România
Județ: Botoşani
Localitate: Municipiul Botoşani
Stradă: PRIMĂVERII
Număr: 21
Scară: F
Etaj: Parter
Apartament: 2
Cod poștal: 710164

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 6.347 RON 4.693 RON 1.654 RON −72.422 RON 78.769 RON 0 RON 1.654 RON 0 RON 0 RON 0
2020 0 RON 0 RON 4.172 RON −4.172 RON −4.172 RON 4.693 RON 4.693 RON 0 RON 522 RON 4.171 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2021 2.750 RON 2.750 RON 5.880 RON −3.130 RON −3.130 RON 6.186 RON 4.693 RON 1.493 RON −2.609 RON 8.795 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2022 1.400 RON 1.400 RON 7.304 RON −5.904 RON −5.904 RON 6.673 RON 4.693 RON 1.980 RON −8.512 RON 15.185 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2023 298.273 RON 301.044 RON 278.487 RON 19.042 RON 22.557 RON 81.331 RON 77.895 RON 3.436 RON 10.908 RON 70.423 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2024 858.568 RON 858.612 RON 651.598 RON 183.783 RON 207.014 RON 476.640 RON 401.249 RON 75.391 RON 194.387 RON 282.253 RON 1.704 RON 108 RON 0 RON 0 RON 1
2025 734.191 RON 734.191 RON 684.973 RON 30.476 RON 49.218 RON 381.243 RON 336.896 RON 44.347 RON 224.864 RON 156.379 RON 0 RON 80 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (2)

BEJNARIU TEODOR
administrator
Botoşani, România
Pagina administratorului
BEJNARIU MANUELA
administrator
Suceava, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Botoşani, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 86 companii din județul Botoşani. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.28) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
734,2 K RON
Rezultat Net 2025
30,5 K RON
Total Active 2025
381,2 K RON
Scor Bonitate
55/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 55/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 2,8 K RON 1,4 K RON 298,3 K RON 858,6 K RON 734,2 K RON
Venituri totale 0 RON 0 RON 2,8 K RON 1,4 K RON 301,0 K RON 858,6 K RON 734,2 K RON
Cheltuieli totale 0 RON 4,2 K RON 5,9 K RON 7,3 K RON 278,5 K RON 651,6 K RON 685,0 K RON
Rezultat net 0 RON −4,2 K RON −3,1 K RON −5,9 K RON 19,0 K RON 183,8 K RON 30,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 872,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,28 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,28 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,28 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 2,44 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate336,9 K RON (88.4%)
Active circulante44,3 K RON (11.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe80 RON
Numerar44,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 9.177,39
Durata încasare (zile) 0

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
6,7%
Marjă netă
4,2%
ROA
8,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 78,8 K RON 6,3 K RON 1.241,0%
2020 4,2 K RON 4,7 K RON 88,9%
2021 8,8 K RON 6,2 K RON 142,2%
2022 15,2 K RON 6,7 K RON 227,6%
2023 70,4 K RON 81,3 K RON 86,6%
2024 282,3 K RON 476,6 K RON 59,2%
2025 156,4 K RON 381,2 K RON 41,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

55
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 2,8 K RON 1,4 K RON 298,3 K RON 858,6 K RON 734,2 K RON ▼ 14,5%
Rezultat net 0 RON −4,2 K RON −3,1 K RON −5,9 K RON 19,0 K RON 183,8 K RON 30,5 K RON ▼ 83,4%
Total active 6,3 K RON 4,7 K RON 6,2 K RON 6,7 K RON 81,3 K RON 476,6 K RON 381,2 K RON ▼ 20,0%
Capitaluri proprii −72,4 K RON 522 RON −2,6 K RON −8,5 K RON 10,9 K RON 194,4 K RON 224,9 K RON ▲ 15,7%
Datorii totale 78,8 K RON 4,2 K RON 8,8 K RON 15,2 K RON 70,4 K RON 282,3 K RON 156,4 K RON ▼ 44,6%
Lichiditate curentă 0,02 0,00 0,17 0,13 0,05 0,27 0,28 ▲ 6,2%
Marjă netă (%) -113,82 -421,71 6,38 21,41 4,15 ▼ 80,6%
Scor bonitate 22 28 27 12 58 73 55 ▼ 24,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (30,5 K RON).
  • Scorul de bonitate de 55/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 872,9 K RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate